O nás

Od roku 1995 je pořádáno MČR žáků a juniorů pod patronací AČR. I když se za dlouhých dvacet let vyzkoušelo mnoho modelů a systémů, některé ročníky byly silnější a některé méně vyvedené, vznikaly nové třídy a některé přirozeně zanikaly. Vývoj jednoznačně ukázal, že koncepční práce s dětmi od nejnižšího možného věku přináší úspěchy.

V souvislosti s fungujícím MČR bylo možné pod patronací AČR zrealizovat několik smysluplných projektů, jako výcvikové akademie pro začínající, projekt juniorské reprezentace přímá podpora nadačního fondu, několik forem tréninkových kempů a jiné.

I když by se zdálo, že dvacet let je dlouhá doba, příprava kvalitní početné juniorské základny vyžaduje v každém sportu systematickou a dlouhodobou činnost. Je třeba si uvědomit, že v době před dvěma desetiletími se účastnil vrcholu SZM - Mistroství Světa jediný Český zástupce a o jeho pozici se hovořilo více méně jako o něčem nevídaném a neobvyklém. Od této doby prošla MS desítka dalších českých jezdců, nebyli a nejsou to pouze účastníci do počtu a další desítka na svoji šanci čeká. Rozhodujícím faktorem je fakt, že všichni tito jezdci prošli a procházejí sítem zmiňovaného MČR v různých fázích svého vývoje.

V roce 2013 vznikl v Českých Budějovicích Motoklub v AČR, se zaměřením pro výchovu a výcvik nejmladší věkové kategorie SZM, tzn. Akademie. Po svém dvouletém působení má tento klub 50 členů, 24 mladších 18 let, 16 mladších 10 let.

Hlavní iniciátoři této aktivity, Jakub a Matěj Smržové jsou jedni z těch, kteří právě v roce 1995 začínali v projektu MČR Minimoto, tehdy Evropa 50 a spolutvůrcem této aktivity byl Mgr. František Špale, který se na dlouhou dobu stal ústřední postavou celé této juniorské silnice. A Mgr. František Špale je rovněž spolutvůrcem tohoto projektu.

Náš team

Organizační zabezpečení, realizační tým

 • Projektový manager - koordinátor: Aleš Eder
 • Odborný poradce: Mgr. František Špale, Martin Smrž
 • Komunikace s jezdci: Jakub Smrž, Matěj Smrž
 • Media koordinátor: Aleš Eder
 • Technická Komise: ing. Tomáš Kohout
 • Foto: František Ortmann

Mezinárodní mistrovství ČR Miniracing

 • Vypsané třídy
  Yamaha PW 50
  Minimoto Junior A
  Minimoto Junior B
  Senior Open 50
  Mini GP Stock
  Mini GP Open
  Jawa 50 GP
  Jawa 50 RS
  Ohvale 110
  Ohvale 160


Použité fotografie